تبلیغات
نمونه سوالات سمپاد و مدارس عادی - آزمون ورودی سمپاد 16 اردیبهشت 90
 
نمونه سوالات سمپاد و مدارس عادی
بیاید درس خواندن را راحت کنیم!!!
درباره وبلاگ


در این وبلاگ شما می توانید نمونه سوالات سمپاد و مدارس عادی را برای همه ی مقاطع مشاهده کنید. در این سایت می توانید از مطالب علمی و درسی نیز استفاده کنید. این وبلاگ اخبار سمپاد را نیز پوشش می دهد. sepehr_sadeghi2003@yahoo.com

مدیر وبلاگ : Sepehr Sadeghi
نظرسنجی
به نظر شما آیا افزایش ورودی های سمپاد بر کیفیت اموزش و سطح علمی کلاس ها تاثیر منفی گذاشته است؟

آزمون ورودی سمپاد 16 اردیبهشت 90
شنبه 3 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : Sepehr Sadeghi
سلام بر داوطلبین ورود به سمپاد!!!
خوب ببینید من وقتی امتحان سمپاد دادم زیاد سر در نمی آوردم سمپاد چیه و برای همین استرس نداشتم ولی گمانم شما استرس دارید دیگه نه؟
خوب برای راهنمایی شما عزیزان چندتا سوال از خودم می پرسم و خودم هم جواب میدهم(مثل شهید آوینی)

اصلا این آزمون ها چیه و برای چیه؟

هرساله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعدادی دانش آموز جهت تحصیل در مراكز آموزشی وابسته به خود در مراكز استانها و چند شهرستان (44 شهرستان) دیگر از طریق آزمون ورودی میپذیرد .

 پذیرش از طریق آزمون گروهی و فقط جهت ورود به پایه اول راهنمایی و اول متوسطه می باشد و در هیچ پایه دیگر دانش آموز پذیرش نمی شود.

 1 – آزمون ورود به پایه اول راهنمایی

 در مهرماه طی بخشنامه ای از طریق آموزش و پرورش از دبستانها خواسته می شود دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی سال جاری كه معدل آنها در پایه چهارم حداقل 19 می باشد را طبق دستورالعمل مربوطه جهت شركت در آزمون مرحله او ل معرفی نمایند.

 آزمون به صورت دو مرحله ای انجام می‌شود كه پس از آزمون مرحله اول تعدادی (حدود 5 الی 6 درصد) از دانش آموزان، به تفكیك دختر و پسر كه حائز امتیازهای لازم شده باشند به مرحله دوم آزمون راه می‌یابند كه حدودا” 50 % از این تعداد برحسب امتیاز پذیرش می گردند. كه در پذیرش نهایی تعداد آنها تقریباً بالغ بر 5000 نفر در مجموع 44 شهر می‌باشد.

 آزمون سراسری و پذیرش منطقه ای می باشد طبعا” (به دلیل آمار بیشتر) در شهرهای بزرگ امتیاز فضلی دانش آموزان بیشـتر می باشـد و همین امتیاز در سالهای بعد مبنای نقل و انتقال دانش آ‌موز می باشد.

 مواد آزمون تركیبی از هوش، خلاقیت و پیشرفت تحصیلی درحد پایه های چهارم و پنجم ابتدایی می باشد.

 2 – آزمون ورود به اول متوسطه :

 در فروردین ماه هر سال به مدارس راهنمایی سازمان و سایر مدارس عادی آموزش و پرورش در شهرهای مربوطه (44 شهر) طی بخشنامه ای از طریق ادارات آموزش اطلاع داده می شود كه دانش آموزان پایه سوم راهنمایی سال جاری كه معدل پایه دوم آنها حداقل 19 بوده را جهت ثبت نام معرفی و به سازمان هدایت نمایند .

 آزمون ورود به اول متوسطه سراسری میباشد و كلیه دانش آموزان پایه راهنمایی سازمان نیز در آن شركت می كنند و افرادی كه امتیاز لازم را كسب نكنند نمی توانند در سازمان ادامه تحصیل دهند. این آزمون هم مشابه آزمون ورود به راهنمایی دو مرحله‌ای است.

                پذیرش با توجه به ظرفیت مراكز و بر حسب بالاترین امتیاز خواهد بود.

کی برگزار میشه؟
آزمون ورودی مدارس سمپاد 16 و 23 اردیبهشت برگزار می شود
شهرستانهای تهران - خبرگزاری مهر: آزمون ورود به دوره متوسطه مدارس سمپاد 16 اردیبهشت و دومین مرحله آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس 23 اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ورود به دوره متوسطه مدارس سمپاد برای سال تحصیلی 91-90 روز جمعه 16 اردیبهشت به صورت تکمیل ظرفیت برای داوطلبان واجد شرایط پایه سوم راهنمایی به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود.

بر اساس مصوبه هیئت امنای سمپاد، دانش آموزان سال سوم راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان، از شرکت در این آزمون معاف هستند.

23 اردیبهشت مرحله دوم آزمون ورود به دوره راهنمایی

بر اساس همین مصوبه، مرحله دوم آزمون ورود به دوره راهنمایی مدارس سمپاد نیز ساعت 9 صبح روز جمعه 23 اردیبهشت، به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود.

نتایج آزمون اوایل تیرماه سال 90 اعلام خواهد شد و مواد آزمون مرحله دوم، همان مواد امتحانی مرحله اول شامل ریاضی، علوم، ادبیات فارسی ( بخوانیم وبنویسیم ) و دینی (هدیه های آسمانی) است.

این آزمون از کل محتوای کتابهای پنجم وسایر پایه های دوره ابتدایی با توجه به درصدهای تعیین شده ورویکرد سنجش هوش وخلاقیت طراحی می شود.

کسانی که بتوانند حداقل 60درصد از نمره آزمون مرحله دوم را کسب کنند در مدارس سمپاد پذیرفته خواهند شد.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که به اختصار "سمپاد" نامیده می شود، سازمانی وابسته به وزارت آموزش و پرورش است که با هدف شناسائی و پرورش استعدادهای درخشان کشور در سطوح مختلف تحصیلی فعالیت دارد.

سوالات چه جوریه؟

بیشتر جنبه هوشی داره و قدرت تجزیه و تحلیل شما را مورد آزمایش قرار میده ولی سوالاتی هم هست که با استفاده از فرمول باشد (م در اینگونه سوالات دانش آموز باید بتواند از راه الگو یابی مسئله را حل کند که یکم سخت میشه) همچینین بعضی سوالات هم حفظی هسند.

چی بخوانیم؟

کتاب های کانون خیلی خوب هستند همچنین آزمون هایی که برای امادگی ازمون ورودی هستند هم خوب است .کتاب های درسی هم باید به دقت خوانده شوند .(اگر برای ورودی بهدبیرستان میخواهید بخوانید مبتکران برای فیزیک زیست شیمی  ریاضی انرژی اتمی برای علوم و جزوات سمپاد دوره راهنمایی را بخوبی مطالعه کنید)

حرف آخر؟

استرس نداشته باشید و خود را چنیدین بار در شرایط آزمون قرار دهید شما باید علاوه بر بار علمی بالا از هنر تست زنی هم بهره بجویید.

امیدوارم مطلب بالا مفید بوده باشه

سربلند  و پیروز باشید       

سپهر صادقی            


 

نوع مطلب : نمونه سوالات آزمون وروردی تیزهوشان، اخبار سمپاد، سوم راهنمایی، 
برچسب ها :


نمایش نظرات 1 تا 30
صفحات جانبی
پشتیبانی آنلاین
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :